Sokan nem is gondolnák, hogy a fűtésszámla után a második legnagyobb rezsiköltség a melegvíz-előállításhoz köthető. Nem mindegy tehát, hogy a háztartásokban még ma is oly népszerű gáz- vagy villanybojlerek üzemeltetése mekkora terhet is ró ránk. Az Otthonfelújítási Támogatás megjelenése óta szerencsére egyre több gyermekes család fordít figyelmet a korszerűsítésre és használja ki az anyagköltség és a munkadíj összegének 50%-ára kiterjedő visszatérítést.
Napjainkban legtöbben az egyszerűen telepíthető villanybojlerek mellett teszik le a voksukat, hiszen ezek a típusok jóval szélesebb méret és típusválasztékkal rendelkeznek, mint gázüzemű társaik. Nem kell bajlódni emellett a beüzemelésükhöz engedélyeztetéssel sem. Azonban így is vannak olyan helyzetek mikor a gázüzemű kivitel mégis praktikusabb lehet.
Miért válasszunk gázbojlert?
- a gáz olcsóbb energiaforrás, mint a villamosenergia
- amennyiben korábban is gázbojlerünk volt, a csere kimondottan egyszerű
- ha villamoshálózatunk régi, az nem biztos, hogy elbírná egy + bojler üzemeltetését korszerűsítés nélkül
- nagyobb családok számára kimondottan előnyös választás, hiszen nem „fogyhat el” a melegvíz, korlátlanul zuhanyozhatunk
- nagy hőteljesítmény, hatékony üzem jellemzi
- egyszerű vízhőmérséklet szabályzással bír
- akár több vízvételi hely (mosdó, zuhanyzó, mosogató) egyidejű kiszolgálására is alkalmas
Hogyan működik a gázbojler?
Mivel a gázbojlerek nem rendelkeznek külön tárolóval, mint elektromos társaik, így működésük is csak konkrétan arra az időre korlátozódik, mikor használjuk őket, azaz mikor megnyitjuk a melegvíz csapot. A víz felmelegítéséhez szükséges hőmérsékletet maga a gázégő adja. Elemes gyújtású típusaiknál gyújtóláng sincs, így azokkal még több gázt takaríthatunk meg.
Kéményes, vagy kémény nélküli típusaik széles méretválasztékában mindenki megtalálhatja a számára leginkább megfelelő modellt. Fontos azonban, hogy tisztában legyünk azzal, hogy bár mindkét típus a szoba levegőjéből nyeri az égéshez szükséges oxigént, viszont előbbi a szabadba, míg utóbbi a helyiség légtérébe vezeti azt, ami komoly veszélyekkel járhat. Erre a problémára kínál megoldást a korszerű modellek azon biztonsági funkciója, mely kikapcsolja a készüléket a légtérben lévő oxigéntartalom egészségre veszélyes mértékű lecsökkenése előtt. Figyeljünk tehát arra, hogy lehetőség szerint ilyen füstgáz-szenzorral ellátott típust vásároljunk. A kéményes gázbojlereknél külön odafigyelést igényel még a megfelelően bélelt kémény, valamint az égéshez szükséges légcsere is.
Egy gázbojler beszerzése – kéményes, vagy kémény nélküli típus - mindenképpen hosszútávú beruházásnak tekinthető. Ezért is fontos, hogy minőségi terméket válasszunk, megbízható forrásból. A Gépész Webáruházban gázbojlerek széles választékával várjuk.
Kínálatunkban kizárólag olyan neves gyártók minőségi termékei érhetők el (Ariston, Bosch, Hajdu, Saunier Duval, Vaillant), melyek Magyarországon is kiterjedt szervizhálózattal rendelkeznek. Tökéletes alkatrész ellátottság, hazai képviseleteken keresztül érvényesíthető garancia az Ön nyugalmáért.