2024. október 22-én a Rákosligeti Polgári Kör és a Rákoscsabai Polgári Kör szervezésében a Hősök terén, valamint a Csaba vezér téren emlékeztek meg a kerületiek az 1956-os forradalomról.
A rákosligeti megemlékezés délután 5 órakor koszorúzással kezdődött, amikor a jelenlévők elhelyezték a megemlékezés virágait, koszorúit. Ezt követően a megjelentek átvonultak a Gregor József Általános Iskola aulájába, ahol az iskola 8. z osztályának ünnepi műsorát tekintették meg (felkészítő tanáruk Galló Tünde).
A diákok lélekemelő előadása után levetítették az 1956 beteljesülő álmai című riportfilmet, melyet megtekintett a „Rákosligetért” Díjas '56-os forradalmár, a Gregoros Tálentumok Alapítvány alapítója Zsámbokréty Zénó is.
Rákoscsabai megemlékezés
A rákosligeti megemlékezés befejezése után a jelenlévők egy része csatlakozott a rákoscsabai ünneplőkhöz, akik a Csaba vezér téren gyűltek össze a II. világháborús emlékműnél, és az esemény kezdetén közösen énekelték el a Himnuszt.
A Rákoscsabai Polgári Kör műsorát követően dr. Bakos András, Rákosmente alpolgármestere és önkormányzati képviselő mondott beszédet:
„Ma, amikor együtt ünnepeljük 1956 hősies forradalmát, emlékezzünk közösen azokra a bátor emberekre, akik álmaikat és reményeiket kockára téve álltak ki a szabadságért és a függetlenségért. Emlékezzünk azokra a fiatalokra és idősekre, azokra a diákokra és munkásokra, azokra a pesti srácokra és nemzetőrökre, azokra a magyarokra határon innen és túl, akik összefogtak, hogy megváltoztassák a történelem menetét. Magyarország XX. századi történelmének legnagyobb hatású, világtörténelmet formáló eseménye volt az 1956-os forradalom és az azt követő rövid, ám de hősies szabadságharc. 56 októberében a magyar nép hangja olyan erővel hallatszott, hogy az egész világ felfigyelt rá. Az emberek elmondták, hogy elegük van a zsarnokságból, a félelemből, a cenzúrából. A hősies közdelem, amely Budapest utcáin zajlott, nem csupán egy forradalom volt, ez a szabadság, az önrendelkezés és a méltóság harca volt. E szavak jegyében alakult meg a szabadságharcosok egysége, és e szavak ma is útmutatást adnak nekünk. (...)”
Ezt követően a jelenlévők elhelyezték koszorúikat az emlékműnél, majd a Szózat eléneklésével ért véget a megemlékezés.
Az eseményen megjelent Horváth Tamás, Rákosmente polgármestere, dr. Bakos András és dr. Füzesi Péter alpolgármesterek, Dunai Mónika országgyűlési képviselő, továbbá az önkormányzati képviselők, valamint a cserkészcsapatok és a kerületi szervezetek képviselői.