A héten elkezdődtek az önkormányzat ingyenes, őszi okostelefon-kezelői tanfolyam alkalmai, melyen a mobiltelefon-használat fortélyait tanulhatják meg a 65 év felettiek.
Czinder-Gali Zsuzsanna, a Humánszolgáltatási és Szociális Iroda irodavezető-helyettese lapunknak elmondta: az őszi félév, csakúgy mint a korábbiak, hetven fővel indult, az idei újdonság, hogy a két kezdő mellett két haladó tanfolyamra is jelentkezhettek azok, akik már tavaly ősszel, vagy tavasszal részt vettek a képzésen. A tanfolyamot magasan képzett informatikát oktató pedagógusok vezetik a Puskás iskolában (Nagy Gergely és Korbeli Csilla – a szerk.), ez garancia a magas színvonalú képzésre – tette hozzá az irodavezető-helyettes.
Az idősek öt héten keresztül, csoportonként hetente egy-egy alkalommal, 90 perces órakeretben vehetnek részt az órákon. A tanfolyamon megtanulhatnak magabiztosan bánni az okostelefonnal, kommunikálni, tájékozódni és pénzügyeket intézni az interneten, valamint megismerkedhetnek a mesterséges intelligenciával.

